Hľadaj v ESHOPe

Popis a určenie

AKUTOL ® VET spray ad us. vet.
Ochranný plastický obväz v spreji s hnacím plynom.

Používa sa na rýchle ošetrenie odrenín a drobných povrchových poranení.
Predovšetkým je vhodný pri povrchových poranení labiek dolných končatín.

Spôsob použitia

Pred upotrebením pretrepať! Nádobku je nutné držať vo zvislej polohe. Prpravok sa aplikuje stiskom rozprašovača nad ošetrovaným miestom vo vzdialenosti 15-20 cm od povrchu poranenia. Aplikuje sa nastriekaním na povrch ošetrovaného miesta tak, aby z ošetrovanej plochy nestekal.

Po nanesení do 3 minút zasychá a vytvára vode odolnú ochrannú vrstvu. Plastická ochrana zabraňuje prístupu cudzorodých látok z vonkajšieho prostredia, pritom ale nebráni prirodzenej perspiráciu pokožky. Rana zostáva uzavretá pred nepriaznivými vplyvmi, proces hojenia pod plastickou vrstvou obväzu však prebieha. Obväz je vo vode nerozpustný. Na odstránenie obväzu dôjde samovoľne po 3-4 dňoch postupne prebiehajúcim útlmom plastickej vrstvy oderom. Ak to vyžaduje charakter hojenia rany, je možné postrek prípravkom po 3 dňoch opakovať.

Upozornenie: Pri aplikácii je nutné chrániť oči pred kontaktom spreja. Aplikovať jednu vrstvu plastického obvazu. Nástrekom viacerých vrstiev sa zhorší prirodzené dýchanie rany a spomalí proces hojenia. Nikdy nepoužívať pre prekrytie rany s masívnym krvácaním. Bezpečnostné opatrenie: Uchoávajte mimo dosahu detí! Nádobka je pod tlakom: nevystavujte slnečnému žiareniu a teplotám nad 50°C. Ani vyprázdnenú nádobku nestláčajte a nevhadzujte do ohňa. Nesriekajte do otvoreného ohňa. Uchovávajte mimo dosahu zdrojov ohňa. Zákaz fajčenia. Obal kikvidujte vrámci organizovaného zberu. Uchovávajte pri teplotách 10-25°C.

 

Akutol vet spray (ochranný plastický obväz pre zvieratá 60)

AVEFLOR SK, s.r.o.
3.63 €TOVAR JE NEDOSTUPNÝ
Kategórie produktu:
Zdravotnícke pomôcky
Dezinfekcia
spreje

Podobné produkty