Hľadaj v ESHOPe

Popis a určenie

ACYLPYRIN + C patrí do skupiny liekov nazývaných analgetiká antipyretiká. Liečivo kyselina acetylsalicylová (ASA) uľavuje od bolesti a znižuje horúčku. Kyselina askorbová podporuje obranné reakcie organizmu a urýchľuje prekonanie chrípkových ochorení.
Liek sa používa na zníženie horúčky a zmiernenie bolesti pri chrípke a prechladnutí. Môže sa tiež použiť na liečbu miernej a strednej bolesti (napr. bolesti hlavy, zubov, bolesti chrbta, menštruačnej bolesti).
Liek môžu užívať bez odporúčania lekára dospelí a mladiství od 16 rokov.
Deti od 9 rokov a mladiství do 16 rokov môžu užívať kyselinu acetylsalicylovú len na základe odporúčania lekára.

Spôsob použitia

Liek sa obvykle užíva u dospelých a mladistvých od 16 rokov v jednotlivej dávke 1 šumivá tableta. Dávka sa môže podľa potreby podať opakovane v 4-hodinových intervaloch. Maximálna denná dávka je 6 tabliet.

Liek sa má užívať po jedle. Tablety sa nechajú rozpustiť v pohári čistej vody a vzniknutý roztok sa hneď vypije. Nepiť alkohol.

Upozornenie:
Liek sa nesmie užívať v treťom trimestri gravidity.
Pri ojedinelom užití nebýva nevyhnutné prerušiť dojčenie ale vo vyšších dávkach alebo pravidelnom užívaní sa má dojčenie prerušiť.
Liek nesmú užívať deti a mladiství do 16 rokov pri súčasne prebiehajúcom horúčkovitom ochorení.
Po výslovnom odporúčaní lekárom je možné podávať liek i deťom od 9 rokov, ale iba ako analgetikum a nie v priebehu horúčkovitého ochorenia, kedy je vyššie riziko rozvoja Reyovho syndrómu.

Účinné látky
kyselina acetylsalicylová, kyselina L-askorbová (vitamín C)

 

Acylpyrin + C (12 tbl)

Herbacos Recordati s.r.o.
2.73 €TOVAR JE NEDOSTUPNÝ
Kategórie produktu:
Lieky a výživové doplnky
Bolesť

Podobné produkty