Hľadaj v ESHOPe

Popis a určenie
 


  • Liečivo acetylcysteín rozpúšťa všetky zložky, ktoré spôsobujú väzkosť hlienu. Podporuje tým vykašliavanie a tlmí dráždivý kašeľ. 

  • Acetylcysteín pôsobí tiež antioxidačne, a tým podporuje ochranné mechanizmy organizmu. 

  • Liek sa užíva na liečbu všetkých ochorení dýchacích ciest, ktoré sú sprevádzané intenzívnou tvorbou hustého väzkého hlienu, ako sú chrípka, zápaly priedušnice, akútna i chronická bronchitída (zápal priedušiek), bronchiektázie (rozšírenie priedušiek), priedušková astma, bronchiolitída (zápal priedušničiek), mukoviscidóza (cystická fibróza, vrodená porucha skvapalňovania hlienov). 

  • Liek sa ďalej užíva na liečbu zápalu hrtana, akútnej a chronickej sinusitídy (zápal prínosových dutín) a seróznej a exudatívnej otitídy (zápal stredného ucha) s výpotkom a pri predoperačných a pooperačných stavoch spojených so zvýšenou tvorbou väzkého hlienu v dýchacích cestách. 

  • Pri chronických ochoreniach dýchacích ciest a krčných, nosných a ušných ochoreniach sa liek smie užívať iba na odporúčanie lekára.
  •  
  •  
  •  

 

 

 

 Spôsob použitia


 

Liek sa obvykle užíva po jedle v dávke 1/2 šumivej tablety 2x denne alebo 1 celá šumivá tableta 1x denne. 

 

Tableta sa nechá rozpustiť v pohári, ktorý je do polovice naplnený vodou a hneď sa vypije. 

 

Vo výnimočných prípadoch môže pripravený roztok stáť až 2 hodiny, aj teplý, pretože obsahuje stabilizátor kyselinu askorbovú (vitamín C). 

 

U pacientov s mukoviscidózou a telesnou hmotnosťou nad 30 kg sa primeraná denná dávka môže zvýšiť až na 800 mg. Pri mukoviscidóze sa má začať nižšími dávkami a postupne ich zvyšovať. Celková denná dávka sa rozdeľuje do 3 jednotlivých dávok. 

 

Liek nie je vhodný pre deti do 14 rokov. 

 

Počas užívania lieku sa odporúča zvýšený prívod tekutín.

 

Dĺžka liečby je individuálna. 

 

O pôsobení acetylcysteínu v gravidite a počas laktácie u človeka nie je k dispozícii dostatok údajov, preto sa v gravidite a počas laktácie považuje za relatívne kontraindikovaný. 

 

Diabetici užívajú liek so zvýšenou opatrnosťou. Liek obsahuje laktózu.

 

 

 

 

Účinné látky

 

 

 

acetylcysteín

 

ACC Long (šumivé tablety 10 x 600 mg)

SANDOZ
6.61 €TOVAR JE SKLADOM
Počet ks
Kategórie produktu:
Lieky a výživové doplnky
Chrípka a prechladnutie
Kašeľ

Podobné produkty