Hľadaj v ESHOPe

Popis a určenie

Liek sa užíva na liečbu všetkých ochorení dýchacích ciest, ktoré sú sprevádzané intenzívnou tvorbou hustého väzkého hlienu.
Bez porady s lekárom môžu liek užívať dospelí alebo ho možno podávať deťom od 6 rokov pri ochoreniach dýchacích ciest, ako sú akútny zápal priedušiek, hrtana, priedušnice, chrípka a dráždivý kašeľ pri prechladnutí. Na odporúčanie lekára sa užíva pri chronických zápaloch priedušiek, hrtana, priedušnice, prieduškovej astme, bronchiolitíde (zápal priedušničiek), mukoviscidóze (cystická fibróza, vrodená porucha skvapalňovania hlienov), rozdutí pľúc, bronchiektáziách (rozšírenie priedušiek), predoperačných a pooperačných stavoch spojených s väčšou tvorbou väzkého hlienu v dýchacích cestách a pri liečbe zápalu hrtana, akútnej a chronickej sinusitíde (zápal prínosových dutín) a seróznej a exudatívnej otitíde (zápal stredného ucha) s výpotkom.

Spôsob použitia

Bežné dávkovanie lieku je 2-3 tabliet denne rozdelených v 1-3 jednotlivých dávkach (deti od 6 do 14 rokov 1 tableta 2x denne; deti od 2 do 5 rokov 1/2 tablety 2–3x denne). Liečba sa má začať nižšími dávkami a postupne ich zvyšovať. Liek sa užíva po jedle. Šumivá tableta sa krátko pred užitím rozpustí v pohári, ktorý je do polovice naplnený vodou (asi 1 dcl). Rozpustená šumivá tableta sa má užiť krátko po príprave. Počas užívania lieku sa odporúča zvýšený prívod tekutín, keďže podporujú účinok lieku. Liek sa nemá podávať deťom do 2 rokov pre vysoký obsah liečiva.

Účinné látky
Acetylcysteín

 

ACC 200 (šumivé tablety 20 x 200 mg)

SANDOZ
4.10 €TOVAR JE NEDOSTUPNÝ
Kategórie produktu:
Lieky a výživové doplnky
Chrípka a prechladnutie
Kašeľ

Podobné produkty