Hľadaj v ESHOPe

Vitamín C vo výživových doplnkoch-ako vybrať to najlepšie?

Vitamín C vo výživových doplnkoch-ako vybrať to najlepšie?
Každý z nás vie, že vitamín C prijatý vo forme čerstvého ovocia či zeleniny je tou najlepšou metódou jeho dodávania do organizmu. O zdrojoch vitamínu C sme už písali v minulom článku. V prechodovom období, keď medzi obyvateľstvom stúpa výskyt ochorení z prechladnutia a chrípky, veľa ľudí siaha po vitamínových doplnkoch. Ponuka je skutočne pestrá, ale ako si vybrať produkt, ktorý naozaj spoľahlivo doplní vitamín C vo vyhovujúcej forme a kvalite? Mnohí z nás sa nechajú zlákať reklamou, mnohí dajú na radu priateľa . No nech je to akokoľvek, mali by sme voliť medzi produktmi s overenou kvalitou.
Ideálne je, ak je prípravok s obsahom vitamínu C obohatený aj o extrakty z prírodných zdrojov, pretože takýto extrakt ešte zvýši využiteľnosť vitamínu v organizme. Efektívne je podávanie menších dávok vitamínu C niekoľkokrát denne alebo užívanie prípravkov s postupným uvoľňovaním účinnej látky.

FARMAX Vitamín C s pozvoľným uvoľňovaním 500mg + extrakt zo šípok 60+30kapsúl zdarma. Vitamín C s pozvoľným uvoľňovaním obsahuje 500mg vitamínu C vo forme mikropelet s pozvoľným uvoľňovaním (1-7hodín po užití) v kapsulách. Pridaný extrakt z plodov šípok ( 30mg v 1 kapsule ) je zdrojom bioflavonoidov. Výživový doplnok je vhodný pre deti od 3rokov. Užívajú sa dve kapsuly denne počas jedla a zapíjajú sa primeraným množstvom tekutín.

TEREZIA ACEROHIP TRIO Vitamín C 500mg 60kapsúl ( 20kapsúl acerola, 20kapsúl šípky, 20kapsúl rakytník ). Acerohip obsahuje okrem prírodného vitamínu C aj komplex biologicky aktívnych látok – bioflavonoid rutín ( vitamín P ), askorbigen a tyrozínkinázy, tiež ďalšie prírodné látky, ktoré pôsobia synergicky a napomáhajú k dokonalej vstrebateľnosti a využiteľnosti vitamínu C pre ľudský organizmus. Názov ACEROHIP je odvodený od: ACE (Acerola), RO (Rosa laevigata), HIP (Hippophae rhamnoides). Prípravok obsahuje extrakt z plodov aceroly, šípky a rakytníka. Vitamín C je najznámejší a najdôležitejšie vitamín pre ľudský organizmus - predstavuje až 80% potreby vitamínov. V ľudskom organizme sa uchováva krátku dobu a nie je možné sa ním predzásobiť na viac dní. Preto sa odporúča prírodný vitamín C užívať denne. Užívanie : 1tableta 2x denne ( ktorákoľvek z 3druhov).

REVITAL Cé Vitamín + Zinok, Echinacea a šípka 45tabliet , výrobca : VITAR .
Cmúľacie tablety so zvýšeným obsahom vitamínu C a zinku, obohatené o prírodné extrakty z echinacey a šípok. Tablety majú príjemnú malinovú príchuť. Zloženie 1 tablety: Vitamín C – 120mg, zinok – 15mg, extrakt zo šípok – 30mg, echinacea – 30mg. Odporúčané dávkovanie: dospelí a deti od 12 rokov 1 tabletu, deti od 6-12 rokov 1/2 tablety 1x denne nechať rozpustiť v ústach.

REVITAL Vitamín C 320mg + acerola + šípky + zinok , sypká zmes vo vrecúškach 16kusov. Moderný doplnok stravy s obsahom 320mg vitamínu C vo forme sypkej zmesi v praktických jednorazových vrecúškach, ktoré sa dajú jednoducho užiť aj bez možnosti zapitia. Prípravok je veľmi vhodný na posilnenie imunity. Obsahuje vysokú dávku vitamínu C , zinok a prírodné extrakty z aceroly a šípok.

JAMIESON Vitamín C 500mg hrozno – tablety na cmúľanie 100+20ks zdarma (120ks). JAMIESON Vitamín C 500mg mix – pomaranč, čerešňa, tropické ovocie – tablety na cmúľanie 120ks. Výživový doplnok so sladidlom s obsahom vitamínu C vo forme tabliet na cmúľanie s rôznymi prírodnými príchuťami - pomaranč, čerešňa a tropické ovocie, hrozno, s obsahom podpornej zmesi z prírodných zdrojov z rutínu, hesperidínu, bioflavonoidov, malpígie a šípok. Užívanie: 1-2 tablety denne, nezávisle od jedla. Tablety sa nechajú voľne rozpustiť v ústach. Nie je určený pre deti do 3rokov.

JUTAVIT Lipozomálny Vitamín C + D3 s bioflavonoidmi a extraktmi zo šípok a aceroly 60ks. Výživový doplnok s aktívnymi zložkami v 1 tablete: lipozomálny vitamín C (kyselina L-askorbová) 400 mg (500 % RVH), citrusové bioflavonoidy (Citrus auratium) 25 mg, výťažok zo šípok (Rosa Canina) 25 mg, prírodný extrakt aceroly (Malpighia glabra) 20 mg, vitamín D3 (cholekalciferol) 10 µg (200 % RVH). RVH – referenčná výživová hodnota. Užívanie: 1-2 tablety denne zapiť pohárom vody. Nevhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

LIPO C ASCOR 60kapsúl. Výživový doplnok s obsahom lipozomálneho vitamínu C, s výťažkom zo šípok a bioflavonoidami z citrusových plodov.
Odporúčaný pri stavoch sprevádzaných zvýšenou potrebou vitamínu C. Vitamín C prispieva k normálnej funkcii imunitného systému, k ochrane buniek proti oxidačnému stresu a k zníženiu miery únavy a vyčerpania. Vitamín C prispieva k správnej psychickej činnosti a činnosti nervovej sústavy. Obsahuje výlučne zložky z geneticky neupravených surovín a prírodné farbivo získané z výťažku z paradajok (lykopén). Bez konzervantov. Užívanie: dospelí 1-4 želatínové kapsuly denne, deti od 6rokov 1-2 kapsuly denne.

RABENHORST Pomarančovo-rakytníkový nektár 750ml . Nektár s lahodnou chuťou, ktorý si vďaka starostlivému spracovaniu zachováva živiny a kvalitu. Denné vypitie 100ml nektáru pokryje 65% dennej odporúčanej dávky vitamínu C.

Význam vitamínu C pre naše zdravie nemôže nikto spochybniť. Ak sa rozhodnete pre niektorý z jeho doplnkov, treba mať na zreteli, že žiadny doplnok výživy nie je náhradou pestrej stravy. Tá by mala byť naším liekom v boji s mnohými nemocami či chorobami. 

OMEGA LEKÁREŇ - najnovšie články